Teknik Tekstiller Kongresi


VII. ULUSLARARASI TEKNİK TEKSTİLLER KONGRESİ

10-12 Ekim 2018

Ilıca Hotel Spa & Wellness Thermal Resort – Çeşme, Izmir

 

Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü tarafından ilki 2002 yılında düzenlenen Uluslararası Teknik Tekstiller Kongresi’nin yedincisi 10-12 Ekim 2018 tarihlerinde Ilıca Hotel Spa & Wellness Thermal Resort İzmir’de 300’e yakın katılımcı ile gerçekleştirilmiştir. Günümüze kadar teknik tekstiller konusunda ülkemizin bilgi ve teknoloji altyapısının gelişmesinde önemli katkıları olan Uluslararası Teknik Tekstiller Kongresi’nin amacı; bu alanda çalışan yurt içinden ve yurt dışından  araştırmacıları ve firmaları bir araya getirmek, aynı zamanda bu konuda üretimini sürdüren veya üretime başlamayı düşünen ülkemiz tekstil sanayicilerine de yeni fırsatlar sağlamaktır. Bu kapsamda kongrede teknik tekstillerin, koruyucu tekstiller, fonksiyonel tekstiller, tıbbi tekstiller gibi alt başlıklarında 45 sözlü ve 21 poster sunum yer almıştır.

 

VII. Uluslararası Teknik Tekstiller Kongresi’nin ilk günü olan 10 Ekim 2018 Çarşamba günü 14.00-14.30 saatleri arasındaki açılış töreni gerçekleştirilmiştir. Yine ilk gün “Türkiye’de Teknik Tekstiller Sektörü ve Gelecek Beklentileri” konusunda seçkin katılımcılar ile yapılan panel ve ardından iki gün boyunca paralel oturumlar ile gerçekleşen sunumlar sektörün mevcut durumunu analiz etmiş ve ve gelecekteki Ar-Ge fırsatlarına ışık tutmuştur.

 

VII. Uluslararası Teknik Tekstiller Kongresi’nin teknik tekstiller alanındaki ulusal ve uluslararası bileşenleri bir araya getirerek ülkemiz tekstil sektörünün daha katma değerli üretim yapmasına katkı sağladığına inancımız sonsuzdur.

 

Kongre ve programa ilişkin detaylı bilgiye http://ittc2018.com adresinden ulaşılabilmektedir.

 

 

Kongre Organizasyon Komitesi Adına

Prof. Dr. Merih SARIIŞIK & Doç. Dr. Tuba ALPYILDIZ