Öğrenci Topluluğu

DEÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ TEKSTİL MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİ TOPLULUĞU

DEÜ Tekstil Mühendisliği Öğrenci Topluluğu, DEÜ Tekstil Mühendisliği öğrencileri tarafından, bölüm öğrencilerinin öğrenimi sırasında bireysel, sosyal, kültürel ve mesleki açıdan gelişimi için etkinliklerde bulunmak, bölüm öğrencilerinin mesleki alanda bilinçlenmeleri amacıyla öncelikle tekstil alanında ve ayrıca diğer alanlarda kendi mesleklerinde ve alanlarında belirli bir kariyere ulaşmış kişilerin, öğrencilerle iletişimini sağlayarak, onların bilgi ve tecrübelerinden öğrencileri yararlandırmak amacıyla kurulmuştur.

Tekstil Mühendisliği Öğrenci Topluluğu, bu amaçlar çerçevesinde DEÜ Mühendislik Fakültesinin gelişmesine katkıda bulunarak, bu yönde fakülte içinde ve dışında diğer topluluklarla işbirliği yapar. Topluluk Bilim Kültür Sanat ve Spor öğrenci etkinlikleri koordinasyon kurulu denetiminde çalışır. DEÜ Tekstil Mühendisliği Öğrenci Topluluğu, çalışma ve olanaklarını DEÜ Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği öğrencilerine katkıda bulunmak için kullanır.

Topluluk Danışmanı: Arş.Gör.Dr. Mehmet KORKMAZ

Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Topluluğu’nu instagram, facebook ve youtube üzerinden takip edebilirsiniz.

Geleneksel olarak düzenlenen Ulusal Tekstil Mühendisliği Öğrenci Kongresi’ne 2014 yılında DEÜ Tekstil Mühendisliği Bölümü ev sahipliği yapmıştır.